داوود یونسی کیست ؟ خواننده پر طرفدار خراسانی

داوود یونسی کیست ؟ خواننده پر طرفدار خراسانی

https://www.borna.news/fa/tiny/news-1449016

 

داوود یونسی کیست ؟ خواننده پر طرفدار خراسانی

 

داوود یونسی متولد 20آبان 1369 از معروف ترین و پرطرفدارترین خوانندگان خراسانی به شمار می رود که در سه سال اخیر توانسته محبوبیت زیادی در بین مردم و به خصوص در خراسان شمالی ، رضوی و جنوبی پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری برنا، داوود یونسی متولد 20آبان 1369 از معروف ترین و پرطرفدارترین خوانندگان خراسانی به شمار می رود که در سه سال اخیر توانسته محبوبیت زیادی در بین مردم و به خصوص در خراسان شمالی ، رضوی و جنوبی پیدا کند. و همچنین ناگفته نماند که از استان کرمان ؛ شیراز و بندرعباس نیز از سبک موسیقی خراسانی داوود یونسی استقبال قابل توجهی شده است .

داوود یونسی متولد 1369 در قوچان چشم به جهان گشود. پدرش از خوانندگان سنتی خراسانی و به اصطلاح ( لولوچی ) بوده که همین امر باعث علاقه این هنرمند و رشد در این عرصه شده و بنا به گفته خودش در یک خانواده ساده ، معتقد و هنردوست بزرگ شده است.

او از همان ابتدا به موسیقی علاقه مند بود و به گفته اطرافیانش از همان کودکی با موسیقی ارتباط داشته و نخستین استادش علیرضا اسلامی هنرمند محبوب خراسانی هستند ، که در جشنواره های مختلف داخل کشور و همچنین فستیوال ها و کنسرت های خانم سیما بینا در اروپا صاحب امتیاز بوده است.

یونسی ساز بومی دوتار و همچنین آواز اصیل خراسانی را نزد علیرضا اسلامی که تجربه های فراوانی در موسیقی نواحی و مقامی خراسان به دست آورده بود، فرا گرفت.

او فعالیت هنری خود را از سال 1393 شروع کرد و از همان ابتدا ترانه هایی را به سبک های مختلف به قلم خود نوشته و اجرا کرد ، تمرکز وی کشف سلیقه های مختلف موسیقی بومی خراسان بود.

قطعه های مختلفی به زبان کردی کرمانجی خراسان و همچنین فارسی محلی این منطقه از جمله ( قطعه چیروک ، دلو دلو ، صنم و در سال های اخیر قطعه های فارسی غمای این شهر، مادر، رفتی ، بانوی ایلم ، دلم خوش بود ) با تنظیم حسن تقی زاده و اصغر محمدی ساخت ، که بازخورد قابل توجهی را در میام مخاطبان خراسانی و شیرازی داشته است.

او در سه سال گذشته گروه حرفه ای خود را تشکیل داده که به کمک نوازندگان ، ترانه سرایان و تنظیم کننده های بنام خراسانی قطعه های زیبا و پربازدیدی رو ساخته اند که در بین مخاطبان موسیقی محلی به شهرت قابل توجهی دست پیدا کردند.

 

لینک منبع خبر: پایگاه خبری برنا